portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Żabianka - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Żabianka - sprawy dzielnicowe » Forum » Spółdzielcze Pułapki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Spółdzielcze Pułapki

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kamix
Bywalec


Dołączył: Sob Gru 30, 2006 21:14
Posty: 32

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 21:06    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Myślę, że warto przypomnieć w obecnym czasie wszystkim, przytoczone przez Pana "Obcego" przykazania spółdzielcy.



1. Chodź na walne zgromadzenia, udzielaj się i głosuj. Masz bierne i czynne prawo wyborcze - możesz wybierać członków rady i zarządu oraz sam być wybrany.

2. Jeśli należysz do dużej spółdzielni, bierz udział w spotkaniach swojej grupy członkowskiej. Tam wybierasz reprezentantów na zebranie przedstawicieli.

3. Nie omijaj zebrań przedstawicieli. Nie możesz wprawdzie głosować w trakcie np. wyborów do rady nadzorczej, ale możesz zabierać głos i pytać, o co zechcesz.

4. Do rady nadzorczej wybieraj ludzi, których znasz i masz do nich zaufanie. Do rady wybrać można tylko członków spółdzielni!

5. Walcz o wzmocnienie w statucie pozycji rady nadzorczej
.
Obcy
Bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:11
Posty: 36

PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 21:05    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki



W naszej małej Ojczyźnie bogactwo zieleni jest niewątpliwie jej ogromnym atutem. Wszyscy chcielibyśmy mieszkać w ładnym miejscu, gdzie jest zielono, kolorowo i czysto. Narzekamy, że blokowiska są tak bezduszne, bo wokół mnóstwo śmieci, a do parku daleko. Okazuje się jednak, że wystarczy trochę dobrych chęci i trochę wolnego czasu, a te pragnienia można zrealizować.

Przykłady:
„76 balkonów i 37 ogródków podokiennych ubiega się w tym roku o miano najpiękniejszego w dorocznym konkursie osiedla im. F. Ściegiennego. W ramach pierwszego, wiosennego przeglądu, oceniała je komisja złożona z plastyka, przedstawicieli Rady i Administracji informuje kierownik osiedla Włodzimierz Węgrzyn. Komisja stwierdziła także, iż mieszkańcy czynnie włączają się również w upiększanie terenów zielonych osiedla. Osiedle wizytowali już także 22 czerwca br. członkowie innej komisji, złożonej z przedstawicieli Urzędu Miasta. Osiedle im. Ścigały przystąpiło bowiem po raz kolejny do konkursu pod hasłem najpiękniejszy ogród Katowic w kategorii ogródek śródblokowy dla spółdzielni mieszkaniowych - organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta.”

„Pan Damian Szulewski ze Słupska, emerytowany wykładowca pedagogiki w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej postanowił upiększyć najbliższe otoczenie. Pan Damian mieszka w bloku przy ulicy 3 Maja w Słupsku. Obok budynku, gdzie znajduje się jego mieszkanie, podziwiać możemy piękny mały park. Sadził, gdy rodzina wypoczywała Park ten stworzył właśnie pan Damian i dba o niego już od 30 lat. To on zasadził drzewa i krzewy. Cały czas dba, aby by było w nim czysto i przyjemnie. Mały, 3-arowy parczek znajduje się między blokami: Wazów 1 oraz 3 Maja 86 i 74. Zapytany, dlaczego postanowił sam zadbać o zieleń przed blokiem, odpowiada, że chciał sprawić ludziom przyjemność. Liczył, że może ktoś weźmie z niego przykład i mu pomoże. Nikt nie pomógł, ale większość lokatorów jest bardzo zadowolona z widoku, jaki dzięki panu Szulewskiemu mają ze swoich okien. „




Motto:
Na drzewa na naszym osiedlu, można spojrzeć dwojako. Raz... to, kiedy i kto je poprzycina lub powycina. Dwa... to wartości wynikające z obecności z nami tych żywych mieszkańców naszego osiedla. Mieszkańców bardzo wysokich, witalnych, zielonych i szumiących. Wiec ja patrzę na nie jak na moich przyjaciół i wiele im wybaczam. I na pewno nie chciałbym się z nimi rozstawać.

A czy nasze Żabiankowe osiedle zasługuje na zieleń…….
kamix
Bywalec


Dołączył: Sob Gru 30, 2006 21:14
Posty: 32

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 14:29    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Cytat:
A czy nasze Żabiankowe osiedle zasługuje na zieleń…….

Żabianka. to miejsce, gdzie jest dużo zieleni, warto by było zadbać o nią w profesjonalny sposób.
Wiadomo że do tego potrzeba funduszy. A czy warto; „Wszyscy chcielibyśmy mieszkać w ładnym miejscu, gdzie jest zielono, kolorowo i czysto.”

Ciekawy temat i zdjęcia.
zadymka1
Zaglądajacy


Dołączył: Pią Gru 29, 2006 20:47
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 20:12    Temat postu: Re: wszystko co nasze Spółdzielni oddamy

kszyk napisał:
kossa napisał:
Obcy napisał:
Cytat:
Pieniądze będące własnością osób fizycznych – spółdzielców, zostaną zamienione w środek trwały, którego właścicielem będzie osoba prawna – spółdzielnia. Jest to kradzież.

Statut Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka mówi:

§ 3

1. Majątek Spółdzielni jest prywatną własnością jej członków.

Tak więc wszystkie inwestycje jakie są prowadzone w Naszej Spółdzielni są własnością jej członków także pożytki z tych inwestycji.


Nie jest ważne co "mówi " statut. Ważne jest to co jest zapisane w księdze wieczystej - a tam stoi czarno na białym, że WŁAŚCICIELEM jest spółdzielnia.


To nie statut reguluje sprawy własności, lecz:
"Prawo spółdzielcze" ustawa z dnia 16.09.1982 (Dz.U.Nr.188,poz.1848 z 2003r)
- Art.3 Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków.
karol95
Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 09, 2007 13:46
Posty: 254

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 0:50    Temat postu: Re: wszystko co nasze Spółdzielni oddamy

zadymka1 napisał:
kszyk napisał:
kossa napisał:
Obcy napisał:
Cytat:
Pieniądze będące własnością osób fizycznych – spółdzielców, zostaną zamienione w środek trwały, którego właścicielem będzie osoba prawna – spółdzielnia. Jest to kradzież.

Statut Spółdzielni Mieszkaniowej Żabianka mówi:

§ 3

1. Majątek Spółdzielni jest prywatną własnością jej członków.

Tak więc wszystkie inwestycje jakie są prowadzone w Naszej Spółdzielni są własnością jej członków także pożytki z tych inwestycji.


Nie jest ważne co "mówi " statut. Ważne jest to co jest zapisane w księdze wieczystej - a tam stoi czarno na białym, że WŁAŚCICIELEM jest spółdzielnia.


To nie statut reguluje sprawy własności, lecz:
"Prawo spółdzielcze" ustawa z dnia 16.09.1982 (Dz.U.Nr.188,poz.1848 z 2003r)
- Art.3 Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków.

Inwestycje są stratą dla jej członków ponieważ muszą pokryć zobowiązania za ich celowośc. Stwierdzic należy że są korzyścią dla wybranych osób które je popierają i dokonują wypłaty za faktury.
Dlatego cała awantura w spóldzielni.Jest coś co mozna łyknąć i bez odpowiedzialności. Należy tylko popędzić tych którzy przeszkadzają.
Ta karuzela się zaczęła. Teraz miara sił na zamiary. Kto wygra? Wiadomo te cwaniaki co to nagrali i walczą wszelkimi dostępnymi sposobami razem z osobami co nie wiedzą , o co tu chodzi??? Jak nie wiadomo o co to, o kasę. Miłych rozmyślań.Póżnie już będzie widok ####.
Bynio
Bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 17:24
Posty: 34

PostWysłany: Śro Sty 24, 2007 22:11    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Obcy napisał:
Porady prawne w zakresie prawa spółdzielczego.


Panie obcy czy to prawda o tym artykule „ EMOCJE ŻABIANKOWE – PRAWDA Z INNEJ STRONY ”
Ponoć ma się pojawić na innych portalach.
Obcy
Bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:11
Posty: 36

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 16:24    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Na drzewa na naszym osiedlu, można spojrzeć dwojako. Raz... to, kiedy i kto je poprzycina lub powycina. Dwa... to wartości wynikające z obecności z nami tych żywych mieszkańców naszego osiedla. Mieszkańców bardzo wysokich, witalnych, zielonych i szumiących. Wiec ja patrzę na nie jak na moich przyjaciół i wiele im wybaczam. I na pewno nie chciałbym się z nimi rozstawać.

Dlatego uważam ze pisanie było by nie stosowne;
Nie mniej jednak temat jest ciekawy, i wart zastanowienia
.
Obcy
Bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:11
Posty: 36

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:45    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki



TVN SUPERWIZJER: PAN NA SPÓŁDZIELNI


Czy prezes spółdzielni mieszkaniowej może być osobą nietykalną? Czy może sam sobie ustalać kosmiczne zarobki i bezkarnie manipulować wyborami? Przykład olsztyńskiej spółdzielni "Pojezierze" pokazuje, jak wspólnota lokatorów zamieniła się w prywatny folwark, rządzony przez stojącego ponad prawem despotę.

Prezes olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej "Pojezierze" rządzi nią jak udzielny władca. Ustala sobie astronomiczne pensje, zawiera podejrzane kontrakty, manipuluje wyborami do rady mieszkańców. Krytykujących go lokatorów wpisuje na listy dłużników. Choć do olsztyńskiej prokuratury i sądów trafiło kilka spraw przeciw prezesowi, większość kończyła się na jego korzyść. Prezes odrzuca wszystkie zarzuty, ale nie chce rozmawiać z dziennikarzami, by je wyjaśnić. Prezesowi Zenonowi P. poświęciliśmy już jeden reportaż Superwizjera, wiosną 2003 r.
Od lat wybory do władz "Pojezierza" są regularnie fałszowane. Podstawiane przez zarząd osoby, głosują według odgórnych instrukcji. Mechanizm wyborczych oszustw powielany jest z roku na rok. Pracownicy spółdzielni ustalają, którzy mieszkańcy na pewno nie pojawią się na wyborach i w to miejsce podstawiają zaufane osoby.

Dlaczego w "Pojezierzu" fałszuje się wybory? Ponieważ tylko dzięki temu władze mogą utrzymać się na stołkach, a tym samym rządzić jedną z największych spółdzielni w Polsce, w której mieszka ok. 40 tys. osób. Taka sytuacja trwa już od siedmiu lat, a spółdzielcy są coraz bardziej zdesperowani. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że całym układem steruje jeden człowiek: prezes Zenon P., absolwent Akademii Rolniczej, specjalista w dziedzinie uprawy buraków.

A jednak dowody wyborczych fałszerstw istnieją. Od dawna zbiera je Stowarzyszenie Obrony Spółdzielców, walczące z hegemonią prezesa. Wielu mieszkańców wprost potwierdza, że ich podpisy na listach wyborczych były fałszowane. W każdym bloku można znaleźć takie osoby.

Gigantyczne dochody prezesa i jego ludzi pochodzą z przetargów na inwestycje w spółdzielni. Przykład konkursu na montaż liczników ciepła pokazuje, że wybór ofert był fikcją. Zarząd wybrał najdroższą firmę. Takich przypadków było więcej. Właściciel firmy montującej w spółdzielni okna przyznaje, że w zamian za wygrany przetarg zapłacił prezesowi 22 tys. zł.

Nie wszyscy przedsiębiorcy ulegali presji prezesa. Niektórzy nie godzili się na haracz. W odwecie byli szykanowani naliczaniem wyimaginowanych, gigantycznych długów wobec spółdzielni. Kilka spraw znalazło finał w sądzie. Sprawy o rzekome długi przedsiębiorców spółdzielnia przegrywa. Ale koszty rozpraw i honoraria prawników trzeba płacić. Koszty te ponoszą wszyscy spółdzielcy.

Dzięki kamerom na budynku administracji, prezes uważnie obserwuje mieszkańców. Niestety, lokatorzy nie mogą tak wnikliwie obserwować prezesa. Nie wiedzą, ile zarabia. Jedyny dokument, jaki znają, to decyzja zarządu o przyznaniu sobie premii.

GAZETA WYBORCZA: PREZES BEZ GRUNTU

Zenon P., prezes olsztyńskiego "Pojezierza", ma od wczoraj prokuratorski zakaz kierowania spółdzielnią. Prokuratura postawiła mu 15 zarzutów i zabroniła wyjeżdżać z kraju. Jeszcze w tym tygodniu do grona podejrzanych dołączy 17 osób
Zenon P. musi wpłacić 20 tys. zł poręczenia majątkowego, Władysława W. o połowę mniej. Prokurator zawiesił ich w wykonywaniu obowiązków, zabrał im paszporty i zakazał wyjazdu z kraju.

GAZETA WYBORCZA: CAŁY ZARZĄD SM POJEZIERZE Z ZARZUTAMI

W "Pojezierzu" nie ma już funkcyjnych osób wolnych od prokuratorskich zarzutów. Wczoraj przedstawiono je dwóm zastępcom prezesa - Andrzejowi Ł. i Tadeuszowi W. oraz kolejnym ich zaufanym
Andrzejowi Ł. i Tadeuszowi W. zarzuty przedstawiło olsztyńskie Centralne Biuro Śledcze, które wspiera elbląską prokuraturę okręgową w wyjaśnianiu nieprawidłowości w "Pojezierzu". - Przedstawiono im po dwa zarzuty tworzenia fałszywych dokumentów i posługiwania się nimi- poinformowała Maria Bąk, zastępca prokuratora okręgowego w Elblągu.
Ponieważ prokuratura nie zawiesiła zastępców prezesa w wykonywaniu obowiązków nadal będą kierować spółdzielnią (wczoraj nie odbierali telefonów). Od wczoraj do pracy nie może za to przychodzić Barbara B., która w "Pojezierzu" spisywała protokoły z posiedzeń zarządu, zebrań rady nadzorczej i grup członkowskich. - Przedstawiliśmy jej dziesięć zarzutów tworzenia fałszywych dokumentów, przedkładania ich w sądzie i składania fałszywych zeznań - poinformowała prokurator. Barbarze B. zabrano także paszport i objęto dozorem policji. Kolejną osobą, której zarzucono fałszowanie dokumentów jest Anna K.(11 zarzutów), radca prawny "Pojezierza" oraz Tadeusz M. (2 zarzuty), były członek rady nadzorczej, olsztyński reprezentant firmy, która wygrała w spółdzielni przetarg na zamontowanie podzielników ciepła (prokuratura sprawdza, czy był on ustawiony - red.). Zarzut wystawienia fałszywego zwolnienia lekarskiego przedstawiono wczoraj także Jerzemu R., radnemu sejmiku województwa. - Wrobiono mnie w to - powiedział "Gazecie" lekarz.
Prokurator Maria Bąk: - Od fałszowania dokumentów zaczął się ciąg nieprawidłowości w tej spółdzielni. Preparowane dokumenty miały przecież wpływ na wyroki sądowe i postanowienia prokuratury. Od poniedziałku elbląska prokuratura fałszowanie dokumentów zarzuciła już ośmiu osobom, w tym Zenonowi P., prezesowi "Pojezierza", którego zawieszono w kierowaniu spółdzielnią. Na dziś prokuratura i CBŚ wezwały kolejne osoby.


Więcej na http://naszesm.pl/?s=a&i=75
kamil1001
Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 04, 2007 12:45
Posty: 5
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 13:07    Temat postu: Powrót do normalności

Po ostatnich wydarzeniach rysuje się możliwość, by nasza Spółdzielnia zaczęła pracować normalnie.
Wyżej podane przykłady powinny posłużyć jako przestroga.
Obcy
Bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:11
Posty: 36

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 13:56    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki



Czas leci do przodu, państwowe firmy nie mają siły przebicia na rynku. Przetarg goni przetarg. Wygrywa ten, kto jest najtańszy, taka jest dzisiejsza rzeczywistość; opowiada jeden z konserwatorów dźwigów w SM Żabianka. Ale to tylko pozory, okazuje się ze można walczyć i utrzymać się, co udowadniają od 3 lat pracownicy tego działu. Co roku ogłaszany jest przetarg, a oni zostają na swoich stanowiskach?

To ciężka walka; trzeba być mobilnym, gotowym na nowe rozwiązania, a przede wszystkim udowodnić, że to my jesteśmy najtańsi. I co najważniejsze, zdobyć aprobatę mieszkańców, to dzięki nim posiadamy prace.”

Na forum internetowym www. mojeosiedle .pl. w związku z ogłoszonym przetargiem pojawiły się pisma, które stwierdzają,obniżenie kosztów eksploatacji dźwigów.

Liczne wypowiedzi mieszkańców potwierdzają, że w pełni, aprobują ich prace:

Mieszkanka Sztormowej
Nie pozwolę się czepiać tych panów, co pracują na dźwigach?

Jestem mieszkanką bloku przy ul Sztormowej, bardzo często córka, zostawia wnuczki u mnie. Tego dnia było piękna pogoda, więc wzięłam wnuczki na spacer, do naszego parku, koło kościoła. Jednak po powrocie wpadłam we wściekłość, ujrzałam napis na drzwiach od windy „Uwaga Konserwacja Dźwigu”. Szlak mnie trafił winda nie czynna, a ja mam dwójkę dzieci na dodatek jedno w wózku. Nagle napatoczył się konserwator, myślę sobie teraz ci się dostanie. Facet tłumaczył ze wymieniają jakieś kable, czy liny, i winda nie będzie czynna do 15, nagle zaoferował mi swoją pomoc. Wziął na rękę starszą dziewczynkę a w drugą rękę wózek i tak weszliśmy na 4 piętro, oczywiście w tym czasie ja na niego cały czas krzyczałam. Tłumaczyłam, co to mnie obchodzi, ja za to płace, i winda musi jeździć cały czas, a on mi tłumaczył, że bardzo przepraszają, ale muszą to zrobić. Im bardziej krzyczałam tym bardziej facet był spokojny zatrzasnęły się drzwi od domu a ja mu nawet nie podziękowałam. Dopiero w domu uświadomiłam sobie ze jest mi głupio, on mi pomógł z wózkiem i z dziećmi a o de mnie dostał tylko opieprz. Przecież on nic złego nie zrobił to jego praca. Może w ten sposób mu podziękuje opisując tą całą sytuację na forum.

Motto:
Czasami nie potrafimy dostrzec tego, co mamy po ręką, szukamy innych rozwiązań, i nie zdajemy sobie sprawy, co posiadamy, a przecież tak szybko możemy to stracić!


Czy i w tym roku wytrwają?
JOLANTA 1
Bywalec


Dołączył: Czw Sty 25, 2007 18:26
Posty: 26

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 7:55    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Czy na tym zdjęciu, to kanał windowy, a tam w dole to winda!
karol95
Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 09, 2007 13:46
Posty: 254

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 14:38    Temat postu: re.

JOLANTA 1 napisał:
Czy na tym zdjęciu, to kanał windowy, a tam w dole to winda!

Wydaje się, że ktoś wrabia nas w tematy zastępcze,starając się ukryć sprawy bieżące i rzeczywiście istotne dla naszej spółdzielni.Zdjęcia kabin to głupota. A kto zapłaci zato?
Kupidura i jego trzech przyboczników uzurpowali sobie wiedzę i władzę na wszystkie tematy. Dokonali rewolty i przewrotu w sposób chamski wykonany i przy poparciu sklerotycznych sąsiadów i co innych chorych z których kiedys się wyśmiewali i wykopali również z rady.Teraz obiecano tej pani że jej rury nie będą kradły telefoni /zmienianej co chwila/i poboru prądu. Ta osoba głęboko wierząca dała wiarę tym zakłamaniom. To jeszcze sprawa działania piramidki z ul Sztormowej przy przedszkolu.
Wybrały się te osoby do władz i niech rządzą tylko rosądnie nie pod naciskiem odwołanego Kupidury i prezesa!Ten pan zajmuje gabinet w sposób bezprawny i z samowolnego przyzwolenia Kupidury. A kim jest ten Kupidura? Samozwańczy kacyk spółdzielni! Tak! On decyduje z kim mają rozmawiać pracownicy,nawołuje do nawiązania z nim rozmów.To wyczytałam w postach wcześniejszych.Pozwala na użytkowanie Kawiaretonu bez umowy najmu i regularnego płacenia czynszu zgodnie z regulaminem.Te sprwy winny być przekazane do organów ścigania.To jest skandal i łamanie obowiązującego prawa. Uważam, że spóldzielni naszej zagraża straszne niebezbieczeństwo ze strony samozwańczch ogranów za jakie uważają się osoby Kupidury i Petrowskiego. Mam nadzieję że Pani Teresa Borowska która trzymała chorego prezesa Petrowskiego pod rękę na ZPC,witając jej mościa by usiadł, bo jest znów prezesem z jej namaszczenia, nie zmieniła w ten sposób jego zatrudnienia i powołania! Ten pan nie jest prezesem spółdzielni!!
Ciekawa jestem czy zgodnie z wnioskiem z grupy III kierownik urzędujący spóldzielni Jabłoński wykonał wniosek i zgłosił szybko do ZUS że chory prezes Petrowski wałęsa sie po spółdzielni.Kto stwierdził chorobę nagłą pana Petrowskiego,pań Witkowskiej i Posłuszny? To miało być zgłoszone do zbadania przez orzecznika ZUS!Te osoby wymusiły od ZUS płatność za te zwolnienia.Zapłaciliśmy MY Spółdzielnia.
Ten chorowity prezes czy dostarczył do spółdzielni,od orzecznika ZUS że może pełnić i wykonywać obowiązki super menadzera? Coś tu nie gra! Wypłaty jednak ruszyły w szybkim tempie za roboty które załatwaiał Kupidura i spółka łącznie z prezesami.Dlaczego taki pośpiech w tych wypłatach. Czy dlatego odwoływano Radę Nadzorczą ,żeby uruchomił środki finansowe odwołany prezes? Teraz przetargi na dzwigi. Które mają swój cel ,wyrzucenia naszych dzwigowców. Rachunek wystawiony jest lepszy od pracownika!Pracownik może tylko wymagać i żądać.Wykonawca podmiot gospodarczy może /musi/ tylko z pokłonem prezesowi wręczyć podziękowanie. Brońmy naszej struktury!Nie pozwalajmy się złajdaczyć ludziom co mają w tym wszystkim swój niecny cel.
Myśę że zostałam dobrze zrozumiena. prosze sięzastanowić nad naszym dalszym losem.Tylko zawyżane rachunkibez merytorycznej kontroli,nie sprawdzane wykonywane niezgodnie z przepisami docieplenie budynku Subisława 23,mróz a fachowcy tynkują malują i narzekają że farba się ciągnie pod pędzlem.Klnąć siarczyście! Panowie inspektorzy,czy Wy tego nie nadzorujecie?Po co jesteście.Od fałszowania wpisów do księg budów?

Powrót do góry
karol95
Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 09, 2007 13:46
Posty: 254

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 14:39    Temat postu: re.

JOLANTA 1 napisał:
Czy na tym zdjęciu, to kanał windowy, a tam w dole to winda!

Wydaje się, że ktoś wrabia nas w tematy zastępcze,starając się ukryć sprawy bieżące i rzeczywiście istotne dla naszej spółdzielni.Zdjęcia kabin to głupota. A kto zapłaci zato?
Kupidura i jego trzech przyboczników uzurpowali sobie wiedzę i władzę na wszystkie tematy. Dokonali rewolty i przewrotu w sposób chamski wykonany i przy poparciu sklerotycznych sąsiadów i co innych chorych z których kiedys się wyśmiewali i wykopali również z rady.Teraz obiecano tej pani że jej rury nie będą kradły telefoni /zmienianej co chwila/i poboru prądu. Ta osoba głęboko wierząca dała wiarę tym zakłamaniom. To jeszcze sprawa działania piramidki z ul Sztormowej przy przedszkolu.
Wybrały się te osoby do władz i niech rządzą tylko rosądnie nie pod naciskiem odwołanego Kupidury i prezesa!Ten pan zajmuje gabinet w sposób bezprawny i z samowolnego przyzwolenia Kupidury. A kim jest ten Kupidura? Samozwańczy kacyk spółdzielni! Tak! On decyduje z kim mają rozmawiać pracownicy,nawołuje do nawiązania z nim rozmów.To wyczytałam w postach wcześniejszych.Pozwala na użytkowanie Kawiaretonu bez umowy najmu i regularnego płacenia czynszu zgodnie z regulaminem.Te sprwy winny być przekazane do organów ścigania.To jest skandal i łamanie obowiązującego prawa. Uważam, że spóldzielni naszej zagraża straszne niebezbieczeństwo ze strony samozwańczch ogranów za jakie uważają się osoby Kupidury i Petrowskiego. Mam nadzieję że Pani Teresa Borowska która trzymała chorego prezesa Petrowskiego pod rękę na ZPC,witając jej mościa by usiadł, bo jest znów prezesem z jej namaszczenia, nie zmieniła w ten sposób jego zatrudnienia i powołania! Ten pan nie jest prezesem spółdzielni!!
Ciekawa jestem czy zgodnie z wnioskiem z grupy III kierownik urzędujący spóldzielni Jabłoński wykonał wniosek i zgłosił szybko do ZUS że chory prezes Petrowski wałęsa sie po spółdzielni.Kto stwierdził chorobę nagłą pana Petrowskiego,pań Witkowskiej i Posłuszny? To miało być zgłoszone do zbadania przez orzecznika ZUS!Te osoby wymusiły od ZUS płatność za te zwolnienia.Zapłaciliśmy MY Spółdzielnia.
Ten chorowity prezes czy dostarczył do spółdzielni,od orzecznika ZUS że może pełnić i wykonywać obowiązki super menadzera? Coś tu nie gra! Wypłaty jednak ruszyły w szybkim tempie za roboty które załatwaiał Kupidura i spółka łącznie z prezesami.Dlaczego taki pośpiech w tych wypłatach. Czy dlatego odwoływano Radę Nadzorczą ,żeby uruchomił środki finansowe odwołany prezes? Teraz przetargi na dzwigi. Które mają swój cel ,wyrzucenia naszych dzwigowców. Rachunek wystawiony jest lepszy od pracownika!Pracownik może tylko wymagać i żądać.Wykonawca podmiot gospodarczy może /musi/ tylko z pokłonem prezesowi wręczyć podziękowanie. Brońmy naszej struktury!Nie pozwalajmy się złajdaczyć ludziom co mają w tym wszystkim swój niecny cel.
Myśę że zostałam dobrze zrozumiena. prosze sięzastanowić nad naszym dalszym losem.Tylko zawyżane rachunkibez merytorycznej kontroli,nie sprawdzane wykonywane niezgodnie z przepisami docieplenie budynku Subisława 23,mróz a fachowcy tynkują malują i narzekają że farba się ciągnie pod pędzlem.Klnąć siarczyście! Panowie inspektorzy,czy Wy tego nie nadzorujecie?Po co jesteście.Od fałszowania wpisów do księg budów?

Powrót do góry
karol95
Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 09, 2007 13:46
Posty: 254

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 14:39    Temat postu: re.

JOLANTA 1 napisał:
Czy na tym zdjęciu, to kanał windowy, a tam w dole to winda!

Wydaje się, że ktoś wrabia nas w tematy zastępcze,starając się ukryć sprawy bieżące i rzeczywiście istotne dla naszej spółdzielni.Zdjęcia kabin to głupota. A kto zapłaci zato?
Kupidura i jego trzech przyboczników uzurpowali sobie wiedzę i władzę na wszystkie tematy. Dokonali rewolty i przewrotu w sposób chamski wykonany i przy poparciu sklerotycznych sąsiadów i co innych chorych z których kiedys się wyśmiewali i wykopali również z rady.Teraz obiecano tej pani że jej rury nie będą kradły telefoni /zmienianej co chwila/i poboru prądu. Ta osoba głęboko wierząca dała wiarę tym zakłamaniom. To jeszcze sprawa działania piramidki z ul Sztormowej przy przedszkolu.
Wybrały się te osoby do władz i niech rządzą tylko rosądnie nie pod naciskiem odwołanego Kupidury i prezesa!Ten pan zajmuje gabinet w sposób bezprawny i z samowolnego przyzwolenia Kupidury. A kim jest ten Kupidura? Samozwańczy kacyk spółdzielni! Tak! On decyduje z kim mają rozmawiać pracownicy,nawołuje do nawiązania z nim rozmów.To wyczytałam w postach wcześniejszych.Pozwala na użytkowanie Kawiaretonu bez umowy najmu i regularnego płacenia czynszu zgodnie z regulaminem.Te sprwy winny być przekazane do organów ścigania.To jest skandal i łamanie obowiązującego prawa. Uważam, że spóldzielni naszej zagraża straszne niebezbieczeństwo ze strony samozwańczch ogranów za jakie uważają się osoby Kupidury i Petrowskiego. Mam nadzieję że Pani Teresa Borowska która trzymała chorego prezesa Petrowskiego pod rękę na ZPC,witając jej mościa by usiadł, bo jest znów prezesem z jej namaszczenia, nie zmieniła w ten sposób jego zatrudnienia i powołania! Ten pan nie jest prezesem spółdzielni!!
Ciekawa jestem czy zgodnie z wnioskiem z grupy III kierownik urzędujący spóldzielni Jabłoński wykonał wniosek i zgłosił szybko do ZUS że chory prezes Petrowski wałęsa sie po spółdzielni.Kto stwierdził chorobę nagłą pana Petrowskiego,pań Witkowskiej i Posłuszny? To miało być zgłoszone do zbadania przez orzecznika ZUS!Te osoby wymusiły od ZUS płatność za te zwolnienia.Zapłaciliśmy MY Spółdzielnia.
Ten chorowity prezes czy dostarczył do spółdzielni,od orzecznika ZUS że może pełnić i wykonywać obowiązki super menadzera? Coś tu nie gra! Wypłaty jednak ruszyły w szybkim tempie za roboty które załatwaiał Kupidura i spółka łącznie z prezesami.Dlaczego taki pośpiech w tych wypłatach. Czy dlatego odwoływano Radę Nadzorczą ,żeby uruchomił środki finansowe odwołany prezes? Teraz przetargi na dzwigi. Które mają swój cel ,wyrzucenia naszych dzwigowców. Rachunek wystawiony jest lepszy od pracownika!Pracownik może tylko wymagać i żądać.Wykonawca podmiot gospodarczy może /musi/ tylko z pokłonem prezesowi wręczyć podziękowanie. Brońmy naszej struktury!Nie pozwalajmy się złajdaczyć ludziom co mają w tym wszystkim swój niecny cel.
Myśę że zostałam dobrze zrozumiena. prosze sięzastanowić nad naszym dalszym losem.Tylko zawyżane rachunkibez merytorycznej kontroli,nie sprawdzane wykonywane niezgodnie z przepisami docieplenie budynku Subisława 23,mróz a fachowcy tynkują malują i narzekają że farba się ciągnie pod pędzlem.Klnąć siarczyście! Panowie inspektorzy,czy Wy tego nie nadzorujecie?Po co jesteście.Od fałszowania wpisów do księg budów?

Powrót do góry
LALA fajna
Początkujacy


Dołączył: Wto Lut 20, 2007 11:43
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:55    Temat postu: Re: Spółdzielcze Pułapki

Pania Karol95-chyba serduszko boli ,skoro zaczyna znowu siac ferment na forum,az trzy razy wyslala swoj post i jak do tej pozu zadnego odzewu,PRZYKRO MI,ALE PANI NIKT JUZ NIE SUCHA
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama