portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Żabianka - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Żabianka - sprawy dzielnicowe » Forum » Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Idź do strony 1, 2, 3 ... 63, 64, 65    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 16:52    Temat postu: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

W dniu 02.02.2009 r na Żabiance odbyła się inauguracja Grupy Inicjatywnej działającej na rzecz powołania Rady Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.
Oponentom z góry mówię, że nie kandyduję do Rady Dzielnicy aczkolwiek będę pomagał z całych sił w jej powstaniu.



I TY MOZESZ.jpg

I TY MOZESZ.jpg





1_ZASADY WYBORU RD.pdf


Pobierz





2_ZASADY FINANSOWANIA I DZIŁANIA RD.pdf


Pobierz



_________________
radny "bezradny"
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Śro Lut 04, 2009 9:16    Temat postu: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Jeszcze kilka informacji w załączeniu.


3_wniosekmieszkańców.pdf


Pobierz





4_Druk zgłoszenia kandydata na radnego.pdf


Pobierz



_________________
radny "bezradny"
karol95
Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 09, 2007 13:46
Posty: 254

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 22:25    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Leo napisał:
W dniu 02.02.2009 r na Żabiance odbyła się inauguracja Grupy Inicjatywnej działającej na rzecz powołania Rady Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.
Oponentom z góry mówię, że nie kandyduję do Rady Dzielnicy aczkolwiek będę pomagał z całych sił w jej powstaniu.

Szkoda!!A,kto kandyduje??Napewno stara gwardia!a moe AK,MCH,a może podpalacz chory psychicznie,z RN.Może,ekspertka z EURO-funduszy?Może zwrotnicowy co zjechał na złą drogę?
Lepiej już jak taki gość będzie nas reprezentował.Postwny,życzliwy prezesom,twórca nowego co weszło do zintegrowanej Żbianki.Człowiek o żywym spojrzeniu,trzeżwym i fachowym w gaszeniu pragnienia.Dam trzy głosy!
Tak naprawdę to żart.Jest najlepszy z dużych! kaczuszka. Hyhy
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Śro Lut 11, 2009 23:16    Temat postu: Rada Dzielnicy ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA

Karolu, "I TY MOŻESZ...." coś zrobić dla swojej ukochanej Żabianki.
Masz szansę się wykazać startując do tej Rady ale czy będziesz miał na tyle odwagi?
Jeśli tak, to jest to jedyna okazja zrobienia czegoś naprawdę istotnego dla Naszej Dzielnicy.
Jak będziesz zbierał podpisy pod swoją kandydaturą, to daj znać, ja Tobie podpiszę.

Życzę powodzenia (całkiem poważnie).

_________________
radny "bezradny"
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:44    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Druga młodość gdańskich bloków

Cytat:
Mieszkańcy gdańskich osiedli z wielkiej płyty biorą sprawy w swoje ręce. Bez pomocy urzędników integrują się i walczą o to, by wokół ich bloków było czysto, zielono i bezpiecznie

- Nie ma co czekać na miejskich urzędników - przekonuje z zapałem Jan Stefańczyk ze Stowarzyszenia Żabianka. - Sami musimy zawalczyć o pieniądze na monitoring osiedla. Przecież niedługo tuż obok nas ruszy nowa hala sportowo-widowiska, na granicy Gdańska i Sopotu. A każda większa impreza to tabuny kibiców i zagrożenie dla spokoju dzielnicy. Kamery muszą być i koniec.

- Chcemy także zagospodarować pas nadmorski, między Żabianką a morzem, tam, gdzie od lat straszą chaszcze. A to powinno być miejsce spacerów - opowiada Teresa Żuk, również ze Stowarzyszenia Żabianka.

Dziś, kiedy patrzymy na bloki, myślimy często o pomazanych windach, śmierdzących zsypach, czy blokersach. Wielka płyta kojarzą się nam z betonowymi sypialniami, szarzyzną życia w PRL. - A to niesprawiedliwa ocena. Żabianka, zaprojektowana pod koniec lat 60., była jednym z ładniejszych osiedli. Z dużą ilością zieleni (m.in. zachowano sosnowy las), rzeźbami, fontannami i placami zabaw. Chcemy, by dzisiaj dzielnica odzyskała swój dawny blask - mówi Teresa Stefańczyk.

Jak to zrobić? Stowarzyszenie Żabianka ma już gotowy plan działania. Pierwszy cel: rejestracja rady dzielnicy. - Rada dzielnicy dostaje od miastapo 3,5 zł na głowę mieszkańca. Na Żabiance mielibyśmy rocznie 100 tys. zł - kalkuluje Jan Stefańczyk. - A to starczyłoby nam na wkład własny do projektów unijnych, np. instalacji monitoringu, czy zagospodarowania terenów zielonych.

Aktywizują się też mieszkańcy Zaspy. - Na początku lat 70., gdy projektowano osiedle, było tu niewiele samochodów. Dziś brakuje miejsc parkingowych. Mieszkańcy zwracali na to uwagę. Dlatego robimy właśnie kolejny parking: zatoczkę na 24 auta przy ul. Pilotów - mówi Piotr Drews, wiceprezes spółdzielni Młyniec. - W osiedlowym referendum rozstrzygnęliśmy też problem, co zrobić z niezagospodarowanym terenem przy ul. Startowej - powstaną tu kolejne mieszkania.

O przyszłości swojej dzielnicy decydują też mieszkańcy Moreny. Na stronie internetowej spółdzielni Morena wypełniają właśnie ankietę dla projektu, który nazwano "humanizacją Moreny". Chodzi o takie zmiany osiedla, które uczynią je bardziej przyjaznym dla mieszkańców.

- Mamy już ponad 700 ankiet - mówi Eugeniusz Głogowski, zastępca prezesa spółdzielni. - Ludzie piszą o zaletach i wadach życia w dzielnicy, o zaniedbanych piaskownicach, ławkach, których jest za mało, o nastolatkach pijących piwo przed blokiem i o tym, że brakuje tu centrum kulturalno-usługowego, miejsca, gdzie można się spotkać, poczytać, porozmawiać. Wolne grunty możemy więc sprzedać i dogadać się z deweloperem, by nie budował kolejnych mieszkań, a zamiast nich - budynki użyteczności publicznej. Chcemy też skończyć docieplanie i modernizację budynków, zagospodarować przestrzeń między blokami, wyburzyć paskudne "blaszaki" z lat 60. Tak, by za kilka lat Morena stała się perłą gdańskich osiedli.



Rozmowa z dr. Jarosławem Załęckim, socjologiem z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG

Aleksandra Kozłowska: Czy oddolne działania mieszkańców mogą powstrzymać przekształcenie blokowisk w znane z Europy Zachodniej slumsy?

Jarosław Załęcki: Oczywiście, w jakimś stopniu na pewno, zwłaszcza jeśli urzędnicy miejscy zaczną bardziej liczyć się z potrzebami mieszkańców. Na razie częściej odgórnie podejmują decyzje, nie zważając na głosy lokatorów. Osiedla takie jak Żabianka nie muszą być skazane na degradację. Europa Zachodnia zna przypadki zrewitalizowanych wielkich zespołów mieszkaniowych, do tego jednak potrzeba dużych inwestycji.

Mnie najbardziej interesuje tu budzenie się świadomości obywatelskiej, poczucia tożsamości z własną dzielnicą i przekonanie, że można coś dla niej zrobić.

- Tak. Obserwuję ten proces od 10 lat, choć muszę przyznać, że rozwija się wolniej niż się spodziewałem. Jesteśmy bardziej skłonni do zrywów, jednorazowych akcji niż długofalowych, "pozytywistycznych" działań. O integrację społeczności lokalnych łatwiej w dzielnicach o wyrazistej historii i tradycjach, takich jak Sopot, Wrzeszcz czy Oliwa. Tam ludzie mieszkają od lat, w pełni identyfikują się ze swoim osiedlem. Blokowiska są bardziej anonimowe, także dlatego, że duża część ich mieszkańców jest tam tylko na "chwilę" - pomieszkają na Żabiance, potem na Zaspie, w końcu w Warszawie. Ale jeśli stali mieszkańcy się zmobilizują, będą mieli liderów, którym energia po miesiącu się nie wypali i postawią sobie konkretne cele do realizacji, takie właśnie jak np. nowy plac zabaw czy przejście dla pieszych, to im się uda.


Trzymamy oliwskie kciuki za powodzenie i zapraszamy do współpracy Very Happy

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:42    Temat postu: Rada Dzielnicy

Dzięki villaoliva Smile

Staramy się z całych sił. Mam nadzieję, że mieszkańcy zrozumieją ideę tego przedsięwzięcia.
Niektórzy mieszkańcy pytali czy jest to zgodne z Konstytucją i ile z tego będziemy mieli. Nie mogą zrozumieć, że jest to praca społeczna.
W czasie zbierania podpisów w markecie GROSZ wielu mieszkańców z ul. Bitwy Oliwskiej pytało się dlaczego u nich nie ma takiej inicjatywy. Ja odpowiadałem, że jest i że zajmuje się tym Grupa Inicjatywna Stara Oliwa.

Natomiast bardzo mnie rozczarowali wieloletni działacze z osiedla, którym niby na sercu leży dobro Żabianki. Mają jeszcze szansę włączyć się do akcji.
My zbierzemy wymaganą ilość podpisów, chodź bym miał chodzić całymi dniami od mieszkania do mieszkania.

Pamiętajmy o najważniejszym, że to wyborcy zweryfikują kandydatów.

Do list OBYWATELE!!!

_________________
radny "bezradny"
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:52    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Ja namawiam wszystkie takie grupy do głośnego, wspólnego występowania o zmianę ordynacji w Gdańsku.
W przeciwnym wypadku cały wysiłek zapaleńców może pójść na marne. Jak na Przymorzu Małym czy na Stogach i Przeróbce.

Arrow www.staraoliwa.pl/radaoliwyfelietonpm.html

Miasto udaje, że cos robi i chowa głowę w piasek przedłużając odpowiedź w nieskończoność.
Sporo na ten temat tu Arrow www.staraoliwa.pl/radaoliwy.html

i na dzielnicowym forum Arrow http://gdansk-oliwa.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=20136&start=120

Niestety społeczeństwo obywatelskie wbrew publicznym zapowiedziom jest moim zdaniem niemile widziane. Wystarczy porównac nas z Gdynią ...

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Tahiti 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Wrz 10, 2005 19:46
Posty: 388
Skąd: ogromna betonowa wieś

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 18:41    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Jeżeli chce się podpisać w sekretariacie naszej spółdzielni, to trzeba mieć ze sobą ten druk. Ja się tam wybrałem bez niczego i jakie było moje zdziwienie, gdy pani sekretarka zapytała mnie, czy mam się na czym podpisać, bo ona nie ma druków. Odesłała mnie trzy pokoje dalej do stowarzyszenia, ale tam pocałowałem klamkę. Swoją drogą to dziwne, że w sekretariacie tych druków nie mają, ech, życie życie...
Tak to wzorowy obywatel chciał zabłysnąć swoją postawą obywatelską, ale wyszło tak, jak to u nas często wychodzi Smile
Dobrze by było, gdyby ktoś ze stowarzyszenia wyłożył trochę list u pani w sekretariacie.
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 23:38    Temat postu: Rada Dzielnicy

Dzięki za uwagę ale pamiętajmy o tym, że błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Very Happy

Jest konkurs i każdy ma szansę na nagrody do których się dokładają nasi radni.

Cytat:
UWAGA!!! UWAGA!!!


Konkurs na Nazwę i Logo
Rady Dzielnicy

Zaproszenie kierujemy do uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieszczących się na osiedlu Żabianka, Wejhera, Jelitkowo i Tysiąclecia (SP 60, SP 77, SP 89, Gimnazjum nr 15 i XII LO).

Regulamin konkursu:

1. Organizator konkursu – Stowarzyszenie Żabianka oraz szkoły w dzielnicy.
2. Przedmiotem konkursu jest:
- praca plastyczna na znak graficzny – LOGO
- Nazwa Rady Dzielnicy – krótka, przyciągająca uwagę;
slogan, hasło.
3. Przekazanie prac podpisanych imieniem i nazwiskiem
wraz z adresem zamieszkania do sekretariatów szkół do dnia 16 marca 2009 r.
4. Nagrody zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie Żabianka i Radę Rodziców każdej ze szkół.



ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ WSZYSTKICH
MIESZKAŃCÓW DO UDZIAŁU W TYM KONKURSIE.
NAGRODY GWARANTOWANE!!!


Powodzenia



LOGO_RADA_III.jpg

LOGO_RADA_III.jpg



_________________
radny "bezradny"
Tahiti 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Wrz 10, 2005 19:46
Posty: 388
Skąd: ogromna betonowa wieś

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 9:38    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Leo, a Ty jesteś w tym stowarzyszeniu? Jeżeli tak, to idźcie jako organizacja do plebanów, może by się dało też z ambony ogłosić, na wielu to działa najbardziej. W tę niedzielę ksiądz w Fatimskiej nawoływał do składania po mszy podpisów pod obywatelskim wnioskiem o wprowadzenie urzędowo wolnego w Trzech Króli (a w praktyce dla wielu o kolejny długi weekend). Dlaczego w takim razie nie mieliby pomóc w tej szczytnej inicjatywie obywatelskiej?
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 9:31    Temat postu: Rada Dzielnicy

Tahiti napisał:
Leo, a Ty jesteś w tym stowarzyszeniu? Jeżeli tak, to idźcie jako organizacja do plebanów, może by się dało też z ambony ogłosić, na wielu to działa najbardziej. W tę niedzielę ksiądz w Fatimskiej nawoływał do składania po mszy podpisów pod obywatelskim wnioskiem o wprowadzenie urzędowo wolnego w Trzech Króli (a w praktyce dla wielu o kolejny długi weekend). Dlaczego w takim razie nie mieliby pomóc w tej szczytnej inicjatywie obywatelskiej?


Wszyscy już są zaangażowani.
Księża ogłaszają z ambon, w szkołach organizują się rady rodziców dodatkowo i w bardzo dużym stopniu pomaga Spółdzielnia Mieszkaniowa "Żabianka".
Włączyli się również niektórzy (byli) przedstawiciele na ZPCz.

W końcu to dla mieszkańców i bez żadnych apanaży
Very Happy

_________________
radny "bezradny"
core2 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Gru 29, 2007 0:59
Posty: 78
Skąd: jestem z miasta :P

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 22:14    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

No coś słabo się zabraliście Zdegustowany za taką organizację. Dobrze, że jest internet a i tu nie zawsze mi się chce zajrzeć... Tak się składa, że mieszkam sobie spokojnie na osiedlu Wejhera i nic nie wiem o powstającej radzie dzielnicy. No cóż do Grosza mam zdecydowanie za daleko Znudzony
Tahiti 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Wrz 10, 2005 19:46
Posty: 388
Skąd: ogromna betonowa wieś

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 19:41    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Hm, u nas wszyscy dostawali materiały do skrzynek na listy. Jeżeli do Was nie dotarły, to niedobrze.
Leo 
   

VIP


Dołączył: Pon Mar 21, 2005 22:44
Posty: 1204
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 12:41    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

core2 napisał:
No coś słabo się zabraliście Zdegustowany za taką organizację. Dobrze, że jest internet a i tu nie zawsze mi się chce zajrzeć... Tak się składa, że mieszkam sobie spokojnie na osiedlu Wejhera i nic nie wiem o powstającej radzie dzielnicy. No cóż do Grosza mam zdecydowanie za daleko Znudzony


W lutym na spotkanie z grupa inicjatywną przyszli panowie z Rady Nadzorczej Os. Młodych, dodatkowo przedstawiciele z GI poszli na spotkanie z całą radą.
Rozdawaliśmy ulotki na Orłowskiej, propagowaliśmy w śród znajomych z Wejhera, Orłowskiej, Pomorskiej.
Proszę pamiętać, że Stowarzyszenie Żabianka nie ma zbyt wielkich funduszy i zrobiliśmy wiele by poinformować wszystkich zainteresowanych.



1000_PODPISOW.jpg

1000_PODPISOW.jpg



_________________
radny "bezradny"
Kamil77 
   

Stały bywalec


Wiek: 79
Dołączył: Śro Lut 11, 2009 9:43
Posty: 90
Skąd: Żabianka

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 10:26    Temat postu: Re: Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

core2 napisał:
No coś słabo się zabraliście Zdegustowany za taką organizację. Dobrze, że jest internet a i tu nie zawsze mi się chce zajrzeć... Tak się składa, że mieszkam sobie spokojnie na osiedlu Wejhera i nic nie wiem o powstającej radzie dzielnicy. No cóż do Grosza mam zdecydowanie za daleko Znudzony


Jak wiem, grupa inicjatywana, wywodząca się z osiedla Żabianka nawiązała kontakt z osiedlem Wejhera i Jelitkowem, namawiając mieszkańców tych osiedli do współpracy.
Zorganizowano spotkania w szkole nr 77 ( przy poparciu dyrekcji tej szkoły) z Radą Rodziców która odniosła się to tej inicjatywy z aprobatą.
Grupa inicjatywna była również w szkole 77 w czasie "wywiadówek" namawiając mieszkańców Wejhera do składania podpisów poparcia po wnioskiem o powałnie Rady Dzielnicy, namawiając równocześnie do wyłonienia kandydatów na radnych wywodzących się z tego osiedla.
Brak uczestnictwa i wsparcia ze strony Wejhera i Jalitkowa może skutkować tym, że o sprawach Dzielnicy będą decydowali mieszkańcy Żabianki. Stara prawda głosi, że "nieobecni nie mają racji".
Patrzcie abyście nie obudzili się z "ręką w nocniku".
Nawiązanie kontaktu z ludźmi działającymi w tej sprawie jest proste.
Wszystkie informacje zawarte są w inetrnecie na stronie Stowarzyszenia Żabianka.
Zapraszamy do współpracy.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 65 Idź do strony 1, 2, 3 ... 63, 64, 65    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama