portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Żabianka - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Żabianka - sprawy dzielnicowe » Forum » Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzewania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzewania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 36, 37, 38    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ASSASIN 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Lut 25, 2005 1:55
Posty: 442
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 10:09    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

AvaTar napisał:
Jestem zwykłym mieszkańcem i mam dobry kontakt tak samo z bliskim sąsiedztwem, jak i z przypadkowo napotkanymi rozmówcami z mego osiedla, stąd wiem jaki pogląd reprezentuje znaczna większość osób, z którymi udało mi się wymienić więcej niż parę zdań na temat niezrozumiale zawyżonych opłat za C.O.
Wnioski Axelll'a mają się co najmniej nijak do tego jak "radośnie" ustosunkowani są do podzielników mieszkańcy żabianki. Do ufności im daleko. Zaś dotrzeć do takich, którzy wyrażaliby entuzjazm, to już w ogóle bieda. Takie to właśnie "szczęście" ofiarowała tutejszym mieszkańcom spółka pt. spółdzielnia mieszkaniowa&metrona.


...czyli ja i moi sasiedzi jak i znajomi jesteśmy w miejszości Rotfl

_________________
-ASSASIN-
4634479
Amadeusz 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sie 26, 2011 20:08
Posty: 41
Skąd: Gadńsk - Żabianka

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 17:56    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

ASSASIN napisał:
AvaTar napisał:
Jestem zwykłym mieszkańcem i mam dobry kontakt tak samo z bliskim sąsiedztwem, jak i z przypadkowo napotkanymi rozmówcami z mego osiedla, stąd wiem jaki pogląd reprezentuje znaczna większość osób, z którymi udało mi się wymienić więcej niż parę zdań na temat niezrozumiale zawyżonych opłat za C.O.
Wnioski Axelll'a mają się co najmniej nijak do tego jak "radośnie" ustosunkowani są do podzielników mieszkańcy żabianki. Do ufności im daleko. Zaś dotrzeć do takich, którzy wyrażaliby entuzjazm, to już w ogóle bieda. Takie to właśnie "szczęście" ofiarowała tutejszym mieszkańcom spółka pt. spółdzielnia mieszkaniowa&metrona.


...czyli ja i moi sasiedzi jak i znajomi jesteśmy w miejszości Rotfl



Coraz wiecej nas w tej mniejszosci Very Happy gdyż ja, tak jak przedmówca podzielam poglad ze rozliczenie według pomierników jest lepsze,a wypowiedzi Axellla maja sens w przeciwieństwie do wielu "prac doktorskich"przedstawionych w tym temacie.Tak na przyszłość chcę złozyc oswiadczenie lustracyjne - nie jestem i nigdy nie byłem oficjalnym jak i tajnym współpracownikiem Spółdzielni,Metrony i innych podmiotów żywotnie zainteresowanych rozliczaniem ciepła i instalacja pomierników ogrzewania czy jak to sie zwie. Wink

_________________
Amadeusz
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 12:25    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Amadeusz napisał:
ASSASIN napisał:
AvaTar napisał:
Jestem zwykłym mieszkańcem i mam dobry kontakt tak samo z bliskim sąsiedztwem, jak i z przypadkowo napotkanymi rozmówcami z mego osiedla, stąd wiem jaki pogląd reprezentuje znaczna większość osób, z którymi udało mi się wymienić więcej niż parę zdań na temat niezrozumiale zawyżonych opłat za C.O.
Wnioski Axelll'a mają się co najmniej nijak do tego jak "radośnie" ustosunkowani są do podzielników mieszkańcy żabianki. Do ufności im daleko. Zaś dotrzeć do takich, którzy wyrażaliby entuzjazm, to już w ogóle bieda. Takie to właśnie "szczęście" ofiarowała tutejszym mieszkańcom spółka pt. spółdzielnia mieszkaniowa&metrona.


...czyli ja i moi sasiedzi jak i znajomi jesteśmy w miejszości Rotfl



Coraz wiecej nas w tej mniejszosci Very Happy gdyż ja, tak jak przedmówca podzielam poglad ze rozliczenie według pomierników jest lepsze,a wypowiedzi Axellla maja sens w przeciwieństwie do wielu "prac doktorskich"przedstawionych w tym temacie.Tak na przyszłość chcę złozyc oswiadczenie lustracyjne - nie jestem i nigdy nie byłem oficjalnym jak i tajnym współpracownikiem Spółdzielni,Metrony i innych podmiotów żywotnie zainteresowanych rozliczaniem ciepła i instalacja pomierników ogrzewania czy jak to sie zwie. Wink


winny się tłumaczySmile!!!
Smile
AvaTar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 30, 2011 0:53
Posty: 14
Skąd: żabianka

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 16:22    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Assasinie i Amadeuszu, proponuję sporządzić ankietę na temat zadowolenia z podzielników i przejście się z nią chociażby po sąsiadach z własnej klatki.
Zaskoczyć Was może "aprobata" jaką dla tych nakaloryfernych pudełeczek żywią odbiorcy ciepła. Oj, taka weryfikacja Waszych przekonań mogłaby Wam się nie spodobać. Po wykonanym rekonesansie ( i po zapoznaniu się z dokumentacją metronowych rozliczeń za ciepło wielu mieszkańców mojego bloku ) wiem, że zrezygnować z podzielników chcą także ci, którzy dostają zwroty. Dlaczego? Bo zaczęli orientować się, że te zwroty, to zwykłe ochłapy w stosunku do wysokości uiszczonych przedpłat.
A są to użytkownicy, którzy naprawdę mają bardzo niziutkie odczyty na podzielnikach ( rzędu 20 do 100 jednostek). Robi się ludzi w balona i tyle.
A że Wam, Szanowni pro-pomiernikowcy, wydaje się, że tak wspaniale oszczędzacie, to... no cóż, wskazuje to na to, iż daliście się "urobić".
"Idealni obywatele" przyklaskują systemowi, gdy ten kręci nimi jak zechce. Ot, coś jak w huxley'owskim Nowym Wspaniałym Świecie.
Dobry obywatel, to ufny obywatel, nie wychylający się obywatel.
Sięgając do klasyki z polskiego ogródka: "Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi." Czas upływa, ustrój niby się zmienił, ale stara Liga Rządzi.

Szczerze życzę, oby wreszcie padły spółdzielnie w molochach. Ich główną fanaberią jest podejmowanie niewłaściwych (bo niekorzystnych dla mieszkańców) decyzji,
czego następstwem jest marnotrawienie pieniędzy ciężko pracujących, zwykłych ludzi.
Magda85 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Pon Cze 15, 2009 16:53
Posty: 37
Skąd: Zabianka

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 17:10    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Szanowny Panie Avatar.

Z wiekszym pomieszaniem prawdy, półprady i gó..no prawdy z dużą dawką populizmu i demagogii dawno się nie spotkałam.

zyczę kolejnych 'udanych" przemyśleń !

ps. ja osobiście jestem zwolenniczką opłat wynikających z ogrzewanej powierzchni ( kubatury) tyle, że argumenty za lub przeciw powinny być sensowne !
Pan gotów przekonywać, że wszystko zło wzięło się z tego, że uznano układ wszechświata jako helicentryczny.
AvaTar 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lis 30, 2011 0:53
Posty: 14
Skąd: żabianka

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 3:25    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

PYTANIE do Magda85:
co w mej wypowiedzi jest dla Ciebie owiane takim stopniem nieprawdopodobieństwa, że podpinasz to pod półprawdę lub g.prawdę, hm?

Nie będę przecież wklejać tu zdjęcia listy pełnej podpisów ludzi, którzy wyrażają chęć demontażu podzielników. Takie, jak to forum nie jest po to, by zdradzać prywatne dane osób, które obdarzyły mnie zaufaniem.
Nie piszę o niczym, co by nie było zgodne ze stanem faktycznym. Ludzie zaczęli bać się kaloryferów we własnych domach. Na 33 mieszkania, tylko 5właścicieli jest zadowolonych z obecnej formy rozliczenia. Są to głównie osoby, które w domu przebywają tyle, co nic. A dwa spośród tych 5-ciu lokali zamieszkują osoby chore, którym po prostu bardziej sprzyja chłód niż ocieplanie pomieszczenia grzejnikiem. Rozpisywanie się na temat zapatrywań reszty lokatorów jest tu zbędne. Niektórzy kategorycznie nie zgadzają się na podzielniki, a inni po prostu stwierdzają, iż uszanują w tej sprawie głos większości.

Jeśli chodzi o heliocentryczny model wszechświata to, Magdo85, natury kosmosu i znanej nam astronomii nie należy mieszać w sprawy, za które odpowiedzialna jest moralność (często podwójna), ludzi piastujących powierzone im funkcje, w sposób chroniący - niestety - tylko ich własne interesy.
Ich, nie rzadko, wątpliwych kompetencji do wykonywanego zawodu oraz niskiego stopnia empatii względem przeciętnego mieszkańca żabianki, wpływami księżyca oraz wybuchami na słońcu tłumaczyć co najmniej nie wypada.
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 7:40    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

AvaTar napisał:
PYTANIE do Magda85:
co w mej wypowiedzi jest dla Ciebie owiane takim stopniem nieprawdopodobieństwa, że podpinasz to pod półprawdę lub g.prawdę, hm?

Nie będę przecież wklejać tu zdjęcia listy pełnej podpisów ludzi, którzy wyrażają chęć demontażu podzielników. Takie, jak to forum nie jest po to, by zdradzać prywatne dane osób, które obdarzyły mnie zaufaniem.
Nie piszę o niczym, co by nie było zgodne ze stanem faktycznym. Ludzie zaczęli bać się kaloryferów we własnych domach. Na 33 mieszkania, tylko 5właścicieli jest zadowolonych z obecnej formy rozliczenia. Są to głównie osoby, które w domu przebywają tyle, co nic. A dwa spośród tych 5-ciu lokali zamieszkują osoby chore, którym po prostu bardziej sprzyja chłód niż ocieplanie pomieszczenia grzejnikiem. Rozpisywanie się na temat zapatrywań reszty lokatorów jest tu zbędne. Niektórzy kategorycznie nie zgadzają się na podzielniki, a inni po prostu stwierdzają, iż uszanują w tej sprawie głos większości.

Jeśli chodzi o heliocentryczny model wszechświata to, Magdo85, natury kosmosu i znanej nam astronomii nie należy mieszać w sprawy, za które odpowiedzialna jest moralność (często podwójna), ludzi piastujących powierzone im funkcje, w sposób chroniący - niestety - tylko ich własne interesy.
Ich, nie rzadko, wątpliwych kompetencji do wykonywanego zawodu oraz niskiego stopnia empatii względem przeciętnego mieszkańca żabianki, wpływami księżyca oraz wybuchami na słońcu tłumaczyć co najmniej nie wypada.


Niech każdy odpowie sobie sam na następującą kwestię?-czy pytanie!
Skoro podzielniki śa tak dobre? to dlaczego opłaty za energię cieplną nie rozlczają Zarządcy nieruchomości - tylko pośrednicy ???
Nie potrzea udawadniać ze:-gdyby nawet założyć iż rzetelnie i prawidłowo rozliczą( a dane podaje zarządca)-TO ZA ROZLICZENIE BIORĄ SŁONĄ OPŁATĘ!-a pokrywają ją mieszkańcy blokowisk!!!
i kto odpowiada za rozliczenie tych ogromnych sum z przedpłat? ano nikt
i tyle i aż tyle!!!
Zenek10
ASSASIN 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Lut 25, 2005 1:55
Posty: 442
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 15:22    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

zenek10 napisał:
Amadeusz napisał:
ASSASIN napisał:
AvaTar napisał:
Jestem zwykłym mieszkańcem i mam dobry kontakt tak samo z bliskim sąsiedztwem, jak i z przypadkowo napotkanymi rozmówcami z mego osiedla, stąd wiem jaki pogląd reprezentuje znaczna większość osób, z którymi udało mi się wymienić więcej niż parę zdań na temat niezrozumiale zawyżonych opłat za C.O.
Wnioski Axelll'a mają się co najmniej nijak do tego jak "radośnie" ustosunkowani są do podzielników mieszkańcy żabianki. Do ufności im daleko. Zaś dotrzeć do takich, którzy wyrażaliby entuzjazm, to już w ogóle bieda. Takie to właśnie "szczęście" ofiarowała tutejszym mieszkańcom spółka pt. spółdzielnia mieszkaniowa&metrona.


...czyli ja i moi sasiedzi jak i znajomi jesteśmy w miejszości Rotfl



Coraz wiecej nas w tej mniejszosci Very Happy gdyż ja, tak jak przedmówca podzielam poglad ze rozliczenie według pomierników jest lepsze,a wypowiedzi Axellla maja sens w przeciwieństwie do wielu "prac doktorskich"przedstawionych w tym temacie.Tak na przyszłość chcę złozyc oswiadczenie lustracyjne - nie jestem i nigdy nie byłem oficjalnym jak i tajnym współpracownikiem Spółdzielni,Metrony i innych podmiotów żywotnie zainteresowanych rozliczaniem ciepła i instalacja pomierników ogrzewania czy jak to sie zwie. Wink


winny się tłumaczySmile!!!
Smile



Jezeli dla Ciebie sarkazm to tłumaczenie to wiem czemu masz takie dopłaty.Jest takie przysłowie -"masz jelenia to go duś jak sie zesra to go puść".Dalsza polemika z Tobą to utopia pogladowa.Ja wysiadam.

_________________
-ASSASIN-
4634479
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 21:08    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

www.podzielniki.info

Jak działa SYSTEM

Każdej zimy Spółdzielnia Mieszkaniowa zamawia ciepło (jeśli sama nie ma własnej kotłowni). Załóżmy, że mamy 100 równych powierzchnią mieszkań i zamawiamy ciepło za 100 000 zł, za które - czy go zużyjemy, czy nie - i tak musimy zapłacić.
Po sezonie grzewczym kwotę należną za CO dzielimy na poszczególne mieszkania. W mojej Spółdzielni odbywa się to w następujący sposób:

Rozliczenie dzielone jest na dwie kwoty:
- kwotę stałą - 40 % całości - w naszym przypadku 40 000zł (opłaty za części wspólne bloku – klatki schodowe, korytarze, nieopomiarowane łazienki) dzielona jest wg powierzchni poszczególnych mieszkań
- kwotę zużycia (zmienną) – 60 % całości w naszym przypadku 60 000 zł-wyliczona jest z podziału całego zużycia na poszczególne mieszkania.

Przykład 1

Załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze i nikt nie korzystał z ogrzewania. Podzielniki wskazały zerowe zużycie. Całą kwota 100 000 zł Spółdzielnia Mieszkaniowa podzieli na mieszkańców według powierzchni ich lokali
100 000 zł /100 mieszkań = 1 000 zł na jedno mieszkanie

Przykład 2

Znowu załóżmy, że zimą mamy + 20 ° C na dworze, nikt nie korzysta z ogrzewania. Tylko przysłowiowemu Kowalskiemu dziecko odkręciło termozawór tzw. „głowicę” na krótką chwilę. Z tego powodu w całym rozliczanym bloku, jako jedyny wykazał zużycie w wysokości jednej jednostki. Otóż zgodnie z przyjętym systemem rozliczeń kwota stała zostani podzielona na wszystkich mieszkańców:

40 000 zł /100 = 400 zł

99 mieszkań w rozliczanym bloku za okres rozliczeniowy dostanie rachunek w wysokości 400 zł

Kowalski jako jedyny wykazał zużycie więc jego rachunek wyniesie:

400 zł kwoty stałej + 60 000 zł kwoty zmiennej = 60 400 zł !!!

Kwota zmienna - dla przypomnienia - to kwota wyliczona z sumy zużycia jednostek rozliczeniowych z całego bloku dzielona na zużycie jednostek poszczególnych mieszkań
Oto jest sekret tzw. „sprawiedliwego" dzielenia kosztów przez niektóre spółdzielnie.
vibenbart 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 05, 2011 8:29
Posty: 18
Skąd: Wrocław-Polanka

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 10:02    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

@dagesta

Masz rację częściowo. Spółdzielnia nie zamawia określonej ilości ciepła! Opłata za ciepło składa się z dwóch składników (w pewnym uproszczeniu):
- opłata za moc zamówioną (wyrażoną w megawatach)
- opłata za zużyte ciepło (wyrażoną w gigadżulach)
Opłata za moc zamówioną nie zależy w żaden sposób od zużycia ciepła.
W rozliczeniu na koszty stałe (rozliczane proporcjonalnie do powierzchni) składa się opłata za moc zamówioną ORAZ koszt ciepła zużytego na ogrzanie powierzchni wspólnych (klatek schodowych, suszarni a także ciepło pionów grzewczych i najczęściej łazienek).
Natomiast koszty zmienne to koszt ciepła oddanego przez opomiarowane grzejniki. W porównywalnych sezonach grzewczych (po uwzględnieniu ewentualnych zmian cen) wielkość kosztów stałych jest taka sama. Natomiast koszty zmienne mogą się ZMIENIAĆ w zależności od zachowań użytkowników. W dalszej części prawidłowo pokazujesz mechanizm wypaczający wysokość rachunków wynikający ze sztywnego poziomu kosztów zmiennych. Szczególnie dobrze jest to widoczne w skrajnym przypadku kiedy wszyscy mają zerowe zużycie poza jednym użytkownikiem. Wtedy ten jeden użytkownik pokrywa np. 60% kosztów ogrzewania budynku (całe koszty zmienne). W praktyce z taką sytuacją nie spotkamy się ale są sytuacje, w których kaloryfery są użytkowane wyjątkowo "oszczędnie". Wówczas objawiają się horrendalne rachunki dla osób normalnie korzystających z ogrzewania.
Często, również na tym forum, można spotkać stwierdzenia "a w mojej spółdzielni wszystko działa dobrze". Owszem tak MOŻE BYĆ jeżeli nie występuje zjawisko nadmiernego oszczędzania. Zatem jeżeli nawet gdzieś u kogoś "wszystko działa dobrze" to nie jest to argument świadczący o poprawności systemu podzielnikowego.
Głównym powodem niedorzecznych rachunków jest więc sztywne zadekretowanie udziału kosztów zmiennych na mocno ZAWYŻONYM poziomie, które ujawnia się z największą ostrością w budynkach gdzie użytkownicy nadmiernie "oszczędzają".
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 10:55    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

www.podzielniki.info

Na całkowity koszt opłat składa się opłata za energię zamówioną i tą zużytą ponad zamówienie. W podanym wyżej przykładzie chodzi o pokazanie mechanizmu naliczania opłat. Sam jestem "ofiarą" tego systemu dlatego pokusiłem się na dogłębne zbadanie tematu. Trzy osoby w naszym węźle w skład którego wchodzą trzy bloki (130 mieszkań) mają do zapłacenia 1/5 kwoty całego zużycia z kwoty zmiennej. Jestem tym szczęśliwcem który wiedzie prym zużycia i wyliczyli mi, że mam sam zużycie na poziomie 1/10 całych kosztów zmiennych. Kolejne reklamacje tylko zwiększają końcową kwotę do zapłaty, która doszła do poziomu ponad 8 tyś zł za 72 m2 w sezonie 2010/2011 i nadal rośnie za każdym razem, gdy spotykam się z firmą rozliczającą. Gdy proszę o udostępnienie dokumentacji technicznej potwierdzającej ich sposób wyliczeń, sam Prezes mojej SM mówi mi, że to nie jest możliwe, gdyż jest to tajemnica handlowa firmy rozliczającej.
Za stworzenie strony www.podzielniki.info dziękuje mojemu Prezesowi, który swoją postawą dał mi motywację do działaniaSmile
vibenbart 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 05, 2011 8:29
Posty: 18
Skąd: Wrocław-Polanka

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 13:51    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Masz pełną rację co do meritum.
Nie ma natomiast czegoś takiego jak energia zamówiona!
Jest moc zamówiona. Opłata za moc zamówioną to opłata za gotowość do dostarczania ciepła przez dostawcę. Definicja mocy zamówionej to "maksymalna moc (nie ciepło!) jaka może być potrzebna w trakcie całego sezonu grzewczego przez minimum jedną godzinę". Opłata z moc zamówioną w ogóle nie ma związku z ilością zużytej energii. (Jeżeli spółdzielnia zamówi zbyt małą moc to w okresie dużych mrozów budynek będzie niedogrzany).
Jak piszemy to warto być precyzyjnym bo tylko patrzeć jak jakiś entuzjasta podzielników zarzuci Ci błąd i na tej podstawie zakwestionuje Twoje wnioski. Tyle dla formalności.
W uzupełnieniu Twoich rozważań podam jeszcze jeden znamienny fakt. W przykładach przytaczanych na forum można spotkać się z taką oto sytuacją. W dwóch identycznych budynkach koszty zmienne są podobne a ilość jednostek zużycia jest diametralne różna. Skutkuje to tym, że koszt jednostki w obu budynkach jest różny, czasami różnice są olbrzymie. To jest totalny absurd wynikający właśnie z tego, że nie uwzględnia się faktu zmiany udziału kosztów zmiennych wraz ze zmianami zużycia.
Norma PN-EN 834 mówi, że wskazania podzielnika s WPROST PROPORCJONALNE do ciepła oddanego przez grzejnik. W dalszej części norma wyjaśnia, `ze podzielników nie skaluje się (na wzór ciepłomierzy) ponieważ wskazywana przez podzielnik wartość zależy nie tylko od właściwości przyrządu (podzielnika) ale również od sposobu montażu. Zakłada się jednak, że firma montująca podzielniki jest w stanie zamontować w identyczny sposób kilka tysięcy podzielników. W takim razie wartość jednostki w różnych budynkach MUSI być taka sama.
Jeżeli w jakimś budynku wartość jednostki wychodzi większa niż w innym to właśnie dlatego, że ARBITRALNIE przyjęto np. 60% udział kosztów zmiennych.
Ciekawa rzecz, że żadna znana mi firma nie chce ujawnić ile wynosi wartość współczynnika proporcjonalności między zużyciem wskazywanym przez podzielnik a ciepłem oddanym przez grzejnik. Zwracałem się o to do firmy ISTA ale bez efektu. Dostałem jedynie propagandowy bełkot, że "są liderem w rozliczaniu kosztów ogrzewania".
Ciekawy jestem czy ktoś zetknął się z takimi danymi?
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 14:58    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

www.podzielniki.info

dane do samodzielnego wyliczenia współczynnika UF



31wymazane.JPG

31wymazane.JPG


dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 15:09    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

www.podzielniki.info

W analizowanych przez mnie rozliczeniach wartość KC wynosiła 1
Problem pojawił się, gdy jako jedyny w bloku zmieniłem grzejniki żeberkowe na panelowe. Ostatnio podano mi wartość KC dla moich grzejników równą 1,15 co z 8 tyś rozliczenia podniosło wartość do 9 tyś.
Wartość UF zmieniono już mi trzykrotnieSmile Za każdym razem rośnie.
Gdy poprosiłem o wyniki badań "niemieckiego profesora" to okazało się to tajemnicą handlową. Mi wygląda to na to, że firma rozliczeniowa nie jest w stanie obliczyć uf bo badań dla moich grzejników najzwyczajniej w świecie nikt nie przeprowadzał. Wskazuje na to fakt, że uznano moją reklamację, że podzielniki na moich grzejnikach powinno umieścić się na 1/2 wysokości a nie jak na żeberkowych na 3/4. Jak by były wcześniej badania to Uf wyliczyli by bez problemu a i nie strzeliliby gafy montując podzielniki na złej wysokości. Dzięki temu "łaskawcy" zaproponowali mi rozliczenie w kwocie 200% średniego zużycia czyli 2,7 tyś Smile
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 15:14    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

www.podzielniki.info

tutaj zamieszczam drugi sposób liczenia uf



54.jpg

54.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 24 z 38 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 36, 37, 38    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama