portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Żabianka - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Żabianka - sprawy dzielnicowe » Forum » Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzewania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzewania

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
vibenbart 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 05, 2011 8:29
Posty: 18
Skąd: Wrocław-Polanka

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 15:31    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

--> Zenek10
Ja reprezentuję siebie i nikogo więcej. Smile
Znałbyś mój krytyczny stosunek do rozliczania podzielnikowego, gdybyś sobie poczytał moje posty na tym forum. Polecam post na stronie 30, jest tam link do mojej analizy.
Co do meritum. Zamiast narzekać i pisać bzdury warto spróbować coś zmienić. Można to zrobić na poziomie spółdzielni lub wspólnoty (i to mi się akurat udało! Zerknij na www.smpolanka.kn.pl).
Można też naciskać na zmianę uregulowań prawnych, przede wszystkim prawa energetycznego. To właśnie należy do kompetencji posłów. Irytuje mnie, że poseł pisze interpelację zawierającą prawie same retoryczne pytania podczas gdy dobry projekt nowego prawa energetycznego leży w szufladzie.
Pozdrawiam
vibenbart 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 05, 2011 8:29
Posty: 18
Skąd: Wrocław-Polanka

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 16:58    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Nie wiem czy pan poseł Raczkowski doczekał się odpowiedzi na swoją interpelację (wątpię zresztą, że o odpowiedź mu chodziło, chciał raczej się pokazać). Aby pokazać jałowość takich interpelacji pozwoliłem sobie udzielić odpowiedzi na postawione pytania.
Oto one:

1. Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa energetycznego do kosztów ciepła można zaliczyć koszty kredytów termomodernizacyjnych, koszty podgrzania ciepłej wody użytkowej, opłaty za wyliczenie zaliczek na poczet opłat?

NIE

2. Czy istnieje obowiązek udostępnienia faktur za ciepło mieszkańcom lokali mieszkalnych?

TAK

3. Czy na podstawie art. 45a ustawy Prawo energetyczne odbiorcy końcowi energii cieplnej powinni ponosić wyłącznie koszty zakupu energii cieplnej? Proszę o wskazanie właściwej wykładni ww. przepisu, która uwzględni odpowiedź na zadane pytanie.

TAK – żadna wykładnia nie jest potrzebna, prawo energetyczne mówi o tym wprost!

4. Czy na podstawie art. 45a pkt. 7 wymagane jest aby każdy budynek wyposażony był w odrębny układ do pomiaru zużycia energii cieplnej z rozgraniczeniem na zużycie energii na podgrzanie wody oraz na zużycie energii na ogrzewanie?

NIE – każdy węzeł (nie budynek!) musi być wyposażony w ciepłomierz ale bez obowiązku rozgraniczenia na podgrzanie wody i ogrzewanie. Projekt nowego prawa energetycznego przewiduje obowiązek pomiaru ciepła na ogrzewanie i podgrzanie wody.

5. Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa mieszkaniec lokalu posiada możliwość weryfikacji doboru współczynników, za pomocą których określane jest zużycie energii cieplnej?

NIE

6. Czy, na podstawie normy PN-EN 835 i 834 określającej całkowity współczynnik oceny, wszystkie składniki współczynnika oceny powinny być jawne i dostępne do weryfikacji dla użytkowników w ramach ewentualnej reklamacji? Czy administratorzy lub zarządcy budynków oraz firmy rozliczające zużycie energii cieplnej mogą utajniać takowe dane zasłaniając się tajemnicą handlową?

NIE - niestety

7. Czy istnieje metoda wyznaczenia współczynnika korekcyjnego położenia lokalu
w bryle bloku zapewniającego rzeczywiste wyrównanie różnic w zapotrzebowaniu na moc cieplną poszczególnych mieszkań?(prawo budowlane)

ISTNIEJE – (Naprawdę pan poseł tego nie wie?)

8. Czy użytkownik lokalu powinien ponosić koszty ogrzania lokalu do temperatury określonej w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690) § 134 pkt 6. , czyli 16 stopni Celsjusza nawet w sytuacji, gdy podzielniki nie wykazały zużycia, a głowice termostatyczne pozwalają na odcięcie lub zredukowanie zużycia energii cieplnej do poziomu 6-8 stopni Celsjusza, co zabezpiecza zamarznięcie grzejnika?

TAK – (tylko jak to wyegzekwować?)

9. Czy na podstawie wykładni obowiązujących przepisów prawa regulaminy rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej powinny oprócz wspólnego ponoszenia kosztów za nieopomiarowane pomieszczenia (łazienki, korytarze) oraz części wspólne budynków wielolokalowych, piony grzewcze zawierać koszty ogrzania lokali do temperatury 16 st. Celsjusza, która określona jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690) § 134 pkt 6?

NIE – nie ma żadnych szczegółowych wymagań dla regulaminów wewnętrznych

10. Czy regulamin rozliczeń ciepła przeznaczonego na ogrzewanie tego budynku
i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie poprzez instalację
w budynku, zwanego dalej „regulaminem rozliczeń” powinien obejmować swoją treścią spełnienie wymogów przewidzianych przez: ustawa prawo energetyczne, ustawa prawo budowlane, rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Normę PN-EN 835 i 834?

NIE – nie ma żadnych szczegółowych wymagań dla regulaminów wewnętrznych

11. Czy Ministerstwo posiada informacje na temat zgodności z przepisami uchwalanych przez zarządców i administratorów budynków wielolokalowych wewnętrznych regulaminów rozliczeń? Jeśli tak, to proszę o przekazanie owych informacji. Jeśli nie, to proszę o wskazanie podmiotów odpowiedzialnych za weryfikację ww. regulaminów wg. Kryterium zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

Na pewno NIE – nie ma żadnego podmiotu upoważnionego do weryfikowania regulaminów.

12. Czy Ministerstwo Gospodarki podjęło, bądź planuje podjęcie działań mających na celu stworzenie wzorca wewnętrznych regulaminów rozliczeń ciepła przeznaczonego na ogrzewanie tego budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie poprzez instalację w budynku w celu ujednolicenia opisywanej kwestii, co znacząco uprościło by dokonywanie rozliczeń zużycia energii cieplnej zarówno dla zarządców i administratorów oraz mieszkańców?

NIE WIEM – ale sensowność takiego przedsięwzięcia jest wątpliwa

13. Czy w związku z art. 45a pkt. 12 ustawy Prawo energetyczne administratorzy lub zarządcy budynków wielolokalowych zobowiązani są do zapewnienia zamiennego (innego niż wybrany przez nich) sposobu rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej?

TAK

14. Czy w związku z wyborem zamiennego sposobu rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej ów zamienny sposób powinien gwarantować ponoszenie kosztów za rzeczywiste (faktyczne) zużycie?

PYTANIE BEZ SENSU! Nie ma możliwości określenia faktycznego zużycia, nawet w poziomej instalacji CO z wykorzystaniem ciepłomierzy mieszkaniowych.

15. Czy ów zamienny sposób rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej powinien wyznaczać alternatywną metodę rozliczania lokali według ich powierzchni albo/lub kubatury „obok” czy „zamiast” podzielników ciepła?

PYTANIE BEZ SENSU!

16. Czy na postawie obowiązujących przepisów prawa zarządcy i administratorzy budynków wielolokalowych mogą jako zamienny sposób rozliczania energii cieplnej określić wielokrotność średniej ogrzania powierzchni przypadającej na metr kwadratowy lokalu?

TAK – niestety nie ma tu żadnych ograniczeń. W projekcie nowego prawa energetycznego zapisane jest górne ograniczenie jako dwukrotność średniej węzła.

17. Czy przy wyliczeniu opłat ryczałtowych współczynnik zwielokratniający średnie wartości opłat przypadających na ogrzanie metra kwadratowego powierzchni jest zgodny z obowiązującymi przepisami? Pytanie odnosi się do możliwości mnożenia średniej wartości ww. opłaty przez daną liczbę, którą dowolnie ustalają zarządcy
i administratorzy budynków wielolokalowych.

TAK – patrz wyżej (pytanie powtórzone!)

18. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa dopuszczalne jest określenie wysokości opat zależnych od powierzchni lub kubatury lokalu (ryczałt) w oparciu o najwyższe wskazania ustalone metodą podziału kosztów przez podzielniki lub ciepłomierze w przypadku, gdy nie zostały spełnione wszystkie warunku określone
w przepisach prawa dotyczące wymogów rzetelnego rozliczenia kosztów c.o. (np. brak termozaworów umożliwiających obniżenie temperatury w pomieszczeniach poniżej 16 st. Celsjusza , z jednego licznika rozliczanych jest kilka budynków wielolokalowych, co uniemożliwia ustalenie rzeczywistego poboru energii cieplnej przez poszczególne lokale)?

POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM – jeżeli nie ma ciepłomierza na węźle to nie wolno w ogóle stosować podzielników. Po co zatem pytać o dopuszczalne metody ustalania opłat?

19. Czy stosowanie współczynnika COBRTI „INSTAL” zapewnia ustalenie opłat za rzeczywiste (faktyczne) zużycie energii cieplnej? Czy ów współczynnik redukuje różnice wynikające z zapotrzebowania na ciepło poszczególnych lokali w budynku wielolokalowym? Czy ów współczynnik uwzględnia przenikanie ciepła pomiędzy lokalami, zyski z pionów grzewczych, straty energii na jej przesyle?

NIE - Nie ma możliwości określenia faktycznego zużycia, nawet w poziomej instalacji CO z wykorzystaniem ciepłomierzy mieszkaniowych. Przepływ ciepła między mieszkaniami można uwzględnić (ale nigdy dokładnie określić!) tylko poprzez rejestrację temperatury w lokalu obok wskazań podzielników (lub ciepłomierzy)

20. Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa w momencie wprowadzania do rozliczania kosztów zużycia energii cieplnej podzielników lub liczników energii cieplnej istnieje obowiązek nałożony na zarządców lub administratorów budynku dostosowania instalacji centralnego ogrzewania do wymogów określonych
w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz w normach dotyczących podzielników ciepła (PN-EN 835 i 834) opublikowanej przez Polski Komitet Normalizacyjny?

TAK

21. Czy według opinii Ministerstwa termomodernizacja budynków wielolokalowych ma wpływ na ich zapotrzebowanie na energię cieplną?

KURIOZUM – jest udowodniony wpływ termomodernizacji na zapotrzebowanie na energię cieplną. Trudno się zorientować czy pan poseł tego nie wie, czy też może wie ale chce przetestować wiedzę ministra.

22. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa w związku z termomodernizacją i zmianą zapotrzebowania na energię cieplną lokali w budynkach wielolokalowych administratorzy i zarządcy powinni zmienić, w regulaminie rozliczenia kosztów zużycia energii cieplnej, wysokość współczynników położenia lokalu w bryle budynku?

NIE – to znaczy powinni ale żadne prawo im tego nie nakazuje.

23. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa istnieje wymóg posiadania przez producentów oraz podmioty rozliczające zużycie ciepła z podzielników badania potwierdzającego zgodność podzielnika z obowiązującą normą podzielników w Polsce (PN-EN 835 i 834)?

NIE – wystarczy deklaracja producenta

24. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa deklaracja zgodności producenta z normą (PN-EN 835 i 834) zastępuje przeprowadzenie badań wymaganych w normie (PN-EN 835 i 834)?

TAK – pytanie powtórzone (A co! Będzie dłuższa interpelacja)

25. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa producent deklarujący zgodność z normą (PN-EN 835 i 834) powinien przed montażem podzielników przedstawić potwierdzenie przeprowadzonych badań podzielników nad ich zgodnością z normą (PN-EN 835 i 834) przez określoną w normie placówkę badawczą?(pkt. 9.1 Norma PN-EN 835 i 834).

TAK

26. Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa wyniki badań wymienionych w normie (PN-EN 835 i 834) mogą zostać udostępnione osobom dokonującym reklamacji rozliczeń zużycia energii cieplnej na podstawie odczytu z podzielników?

NIE – to znaczy oczywiście mogą, ale nie ma takiego obowiązku.

27. Czy Norma (PN-EN 835 i 834) obowiązująca w Polsce jest co do treści zgodna z normami europejskimi (EN 835 i 834), które opisują określenie podzielników kosztów ogrzewania? Jeśli nie, to proszę o wskazanie różnic pomiędzy Normą polską (PN-EN 835 i 834) a normami europejskimi (EN 835 i 834).

TAK

28. Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa podzielniki kosztów energii cieplnej bez posiadania ważnych badań zgodności z Normą (PN-EN 835 i 834) wydanych przez certyfikowany ośrodek badawczy mogą być używane w celu określenia podziałów kosztów ogrzewania?

Znowu pomieszanie z poplątaniem – patrz wyżej

29. Czy wyliczenia współczynników korygujących przez administratorów lub zarządców budynków wielolokalowych powinny opierać się o zasady określone w Normie (PN-EN 835 i 834)?

PYTANIE BEZ SENSU – norma PN-EN 834 i PN-EN 835 nie zawiera żadnych zasad wyliczania współczynników korygujących.

Ot i cała wielka filozofia, panie pośle. Smile
developer 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Gru 18, 2013 14:51
Posty: 7
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 12:55    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Ogrzewanie było, jest i będzie drogie. Ale jak już ktoś zdecyduje się na budowę domu zamiast mieszkania ze złodziejską spółdzielnią, to warto zainwestować w nowe rozwiązania, fotowoltaikę itp. i trochę się uniezależnić.
alicja02 
   

Nowy na forum


Wiek: 40
Dołączył: Śro Mar 19, 2014 11:21
Posty: 1
Skąd: Knurowa

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 11:26    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

witam
korzystałam już z tego forum gdyż jest to kronika wiedzy moje uznanie dla pewnych osób!!!!!!!!
my zaczęliśmy wojnę podzielnikową w Knurowie http://www.telewizjatvt.pl/node/15768
ten koszmar musi się skończyć!!!!
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 21:46    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/19032014-godz-1830/14451678

http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczne/drogie-cieplo/14450833

Robi się gorąco w temacie rozliczeń ciepła Smile



termo.jpg

termo.jpg



_________________
www.podzielniki.info
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 21:48    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

http://www.bialystokonline.pl/ma-zaplacic-za-ogrzewanie-12-tys-zl-jest-inicjatywa-by-walczyc-z-podzielnikami,artykul,76499,1,1.html
_________________
www.podzielniki.info
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 22:23    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

http://www.bialystokonline.pl/ma-zaplacic-za-ogrzewanie-12-tys-zl-jest-inicjatywa-by-walczyc-z-podzielnikami,artykul,76499,1,1.html

"- Od dziś organizujemy dyżur, na których mieszkańcy będą mogli uzyskać darmową pomoc prawną. Będziemy mogli sprawdzić każdą sytuacje z naszym ekspertem - zadeklarował Raczkowski.
Dyżury będą trwały od godz. 8.00 do 16.00 w jego biurze poselskim przy ul. Malmeda 10. Warto mieć ze sobą kopię regulaminu rozliczeń i kopię rozliczenia indywidualnego.

Ewelina Sadowska-Dubicka "

Darmowa pomoc:
http://damianraczkowski.pl/799/czy-macie-problem-z-horrendalnymi-oplatami-za-ogrzewanie-zapraszam-do-mojego-biura-na-darmowe-porady-ekspertow/

_________________
www.podzielniki.info
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 23:40    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Biuro Poselskie zobowiązało się udzielić darmowych porad w zakresie słuszności wyliczeń opłat za c.o.

http://damianraczkowski.pl/799/czy-macie-problem-z-horrendalnymi-oplatami-za-ogrzewanie-zapraszam-do-mojego-biura-na-darmowe-porady-ekspertow/



Inne linki związane z konferencją poświęconą zasadności wyliczeń opłat:

http://www.bialystokonline.pl/ma-zaplacic-za-ogrzewanie-12-tys-zl-jest-inicjatywa-by-walczyc-z-podzielnikami,artykul,76499,1,1.html

http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczne/drogie-cieplo/14450833

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/19032014-godz-1830/14451678



Zachęcam do wysyłania rozliczeń i regulaminów rozliczeń c.o.

Można też poprosić Posła, by w Państwa imieniu interweniował do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Proszę o wysyłanie w/w dokumentów do analizy, na adres biura Poselskiego
BIURO POSELSKIE DAMIANA RACZKOWSKIEGO
ul. Malmeda 10
15-440 Białystok
tel./faks (85) 746 15 35
tel./faks (85) 732 50 22
biuro@damianraczkowski.pl

_________________
www.podzielniki.info
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 7:15    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

vibenbart napisał:
--> Zenek10
Ja reprezentuję siebie i nikogo więcej. Smile
Znałbyś mój krytyczny stosunek do rozliczania podzielnikowego, gdybyś sobie poczytał moje posty na tym forum. Polecam post na stronie 30, jest tam link do mojej analizy.
Co do meritum. Zamiast narzekać i pisać bzdury warto spróbować coś zmienić. Można to zrobić na poziomie spółdzielni lub wspólnoty (i to mi się akurat udało! Zerknij na www.smpolanka.kn.pl).
Można też naciskać na zmianę uregulowań prawnych, przede wszystkim prawa energetycznego. To właśnie należy do kompetencji posłów. Irytuje mnie, że poseł pisze interpelację zawierającą prawie same retoryczne pytania podczas gdy dobry projekt nowego prawa energetycznego leży w szufladzie.
Pozdrawiam


-"Vibenbart"-
Wypada mi przede wszystkim przeprosić Ciebie , na samym początku
Przeczytałem Twój wpis i zgadzam się z nim w całej rozciągłości.
To spółdzielcy mogą sami skutecznie walczyć z tym problemem tj. rozliczaniem ciepła wg tzw : regulaminów rozliczeń" mając do tego odpowiednie narzędzia jak
Walne Zgromadzenie i votum nieufności dla zarządu czy PANA PREZESA!!
- poprostu nie dać absolutorium!
Jednak nie jest to takie proste ze względu na to iż członkowie nie umieją liczyć kosztów za c.o a mając w większości tzw -"zwroty" ,cieszą się a nie wiedzą że na tym "zwrocie " ktoś sporo zarobił-kto? ano zarządca = firma rozliczająca to Tyle
Jak nie wiadomo o co? chodzi to chodzi o pieniądze. W wielu spółdzielmiach . TBS ach wywalono podzielniki i większość zdecydowana jest zadowolona.
W blokach gdzie niema podzielników niema żadnych dopłat a dlaczego są tam gdzie dzieli się pieniądze-WIADOMO!!!
Wiemy wszyscy że Prawda jak zawsze leży gdzieś pośrodku i w przypadku Pana posła nie masz za wiele racji ,- nie możesz odmawiać MU włączenia się skutecznie do rozwiązywania problemu , ma bardzo dużo racji i możliwości a czy je wykorzysta dla dobra sprawy? mam nadzieją że tak.
Pozdrawiam Zenek 10
emmaqq 
   

Początkujacy


Wiek: 47
Dołączył: Sob Mar 22, 2014 21:11
Posty: 9
Skąd: częstochowa

PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 17:45    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

To prawda koszty ogrzewania zwiększają się z miesiąca na miesiąc , ja też nie wiedziałam co robić dopóki nie poszukałam na stronach tego typu http://www.ihouse.pl/news/detal/jak-w-wynajmowanym-mieszkaniu-oszczedzic-na-ogrzewaniu/132/3 znalazłam tam ciekawe artykuły .Już wiem jak zaoszczędzić trochę grosza na ogrzewaniu.
zenek10 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 29, 2009 20:17
Posty: 123
Skąd: szczecin

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 9:51    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

emmaqq napisał:
To prawda koszty ogrzewania zwiększają się z miesiąca na miesiąc , ja też nie wiedziałam co robić dopóki nie poszukałam na stronach tego typu http://www.ihouse.pl/news/detal/jak-w-wynajmowanym-mieszkaniu-oszczedzic-na-ogrzewaniu/132/3 znalazłam tam ciekawe artykuły .Już wiem jak zaoszczędzić trochę grosza na ogrzewaniu.

Pozdrawiam
SKORPIONICA 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 31, 2013 11:41
Posty: 203
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 10:54    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

zenek10 napisał:
vibenbart napisał:
--> Zenek10
Ja reprezentuję siebie i nikogo więcej. Smile
Znałbyś mój krytyczny stosunek do rozliczania podzielnikowego, gdybyś sobie poczytał moje posty na tym forum. Polecam post na stronie 30, jest tam link do mojej analizy.
Co do meritum. Zamiast narzekać i pisać bzdury warto spróbować coś zmienić. Można to zrobić na poziomie spółdzielni lub wspólnoty (i to mi się akurat udało! Zerknij na www.smpolanka.kn.pl).
Można też naciskać na zmianę uregulowań prawnych, przede wszystkim prawa energetycznego. To właśnie należy do kompetencji posłów. Irytuje mnie, że poseł pisze interpelację zawierającą prawie same retoryczne pytania podczas gdy dobry projekt nowego prawa energetycznego leży w szufladzie.
Pozdrawiam



-"Vibenbart"-
Wypada mi przede wszystkim przeprosić Ciebie , na samym początku
Przeczytałem Twój wpis i zgadzam się z nim w całej rozciągłości.
To spółdzielcy mogą sami skutecznie walczyć z tym problemem tj. rozliczaniem ciepła wg tzw : regulaminów rozliczeń" mając do tego odpowiednie narzędzia jak
Walne Zgromadzenie i votum nieufności dla zarządu czy PANA PREZESA!!
- poprostu nie dać absolutorium!
Jednak nie jest to takie proste ze względu na to iż członkowie nie umieją liczyć kosztów za c.o a mając w większości tzw -"zwroty" ,cieszą się a nie wiedzą że na tym "zwrocie " ktoś sporo zarobił-kto? ano zarządca = firma rozliczająca to Tyle
Jak nie wiadomo o co? chodzi to chodzi o pieniądze. W wielu spółdzielmiach . TBS ach wywalono podzielniki i większość zdecydowana jest zadowolona.
W blokach gdzie niema podzielników niema żadnych dopłat a dlaczego są tam gdzie dzieli się pieniądze-WIADOMO!!!
Wiemy wszyscy że Prawda jak zawsze leży gdzieś pośrodku i w przypadku Pana posła nie masz za wiele racji ,- nie możesz odmawiać MU włączenia się skutecznie do rozwiązywania problemu , ma bardzo dużo racji i możliwości a czy je wykorzysta dla dobra sprawy? mam nadzieją że tak.
Pozdrawiam Zenek 10


Masz Pan rację. Wszystko w SPÓŁDZIELNI zależy od mądrości jej członków. A z tym różnie bywa. Prawdą jest,że płacimy duże pieniądze,niekontrolowane przez nikogo, na podzielniki (obecnie na życzenie radiowe). Pomimo,że wyliczenia robią nasi ciepłownicy,opłacani przez naszych członków. Może z nimi zrobić tak jak z gospodarzami domów. Brak gospodarzy źle służy członkom, brak ciepłowników co raz na rok rozliczają ciepło napędza kasę pośrednikom i można zaoszczędzić na tych płacach, i dodać te wynagrodzenia do ciepła. Gdyby te wszystkie koszty, wypłaty dodać do ciepła zużytego, to można by nic nie dopłacać i ogrzewać mieszkania.
Tylko taką decyzje podjęłaby Rada, a Zarząd wykonałby polecenie-uchwałę.
Nie trzeba odwoływać Zarząd. Należy zastanowić się nad prawidłowym działaniem rady. I tam kierować swoje pretensje-propozycje-żądania. Bo rada musi realizować to co dobre dla członków,którzy ją wybierali. A wygląda,że jest jakby inaczej..?! Zły Zły Kwasny
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 21:26    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

http://www.zgnwola.waw.pl/regulamin-rozliczania-wody.html

Na Woli w Warszawie w ZGN, jak nie chcesz podzielników płacisz ze średniej, zgodnie z zapisem w Ustawie Prawo Energetyczne art. 45a pkt.12


Proponuję akcję: chwal mądrych administratorów i ich regulaminy!!!!!

_________________
www.podzielniki.info
vibenbart 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Cze 05, 2011 8:29
Posty: 18
Skąd: Wrocław-Polanka

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 9:54    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Z dobrymi regulaminami jest jeden problem. Paradoksalnie spotykają się z gwałtownymi protestami beneficjentów patologicznego sposobu rozliczania. Przekonałem się o tym osobiście. Podaję link do mojej uaktualnionej analizy.

https://drive.google.com/file/d/0B-FTVlWzpPgCNzUxYkJwZlNjTkk/edit?usp=sharing

W ostatnim rozdziale opisałem fiasko moich starań o wprowadzenie racjonalnego sposobu rozliczania kosztów ogrzewania.
Miłej lektury.
Pozdrawiam J.S.
dagesta 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Lut 13, 2012 21:01
Posty: 41
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 11:27    Temat postu: Re: Wojna z podzielnikami ciepła /podzielniki kosztów ogrzew

Fragment pisma z Ministerstwa Gospodarki - Departament Energetyki z maja 2014 r.


min gos.JPG
 Opis:
1

min gos.JPG



_________________
www.podzielniki.info
Odpowiedz do tematu Strona 34 z 38 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama